Uzay Konulu Yeni Yapımlar / Netflix (Fragmanlar)Son yılların önemli dizi yapımcılarından Netflix, uzay temalı 4 yeni yapımla bilim kurgu sevenlere hitap edecek.

Bu yapımlardan ilki Lost in Space. Dizi 1960'lı yıllarda ilk kez çekilen dizinin yeniden yorumlanması. Lost in Space, başka bir gezegende hayat kurmak için yola çıkan bir ailenin maceralarını anlatacak.


Diğer merakla beklenen yapım ise Orbita 9. Film olarak izleyiciyle buluşacak yapımda, tüm hayatı boyunca bir uzay gemisinde yalnız yaşayan bir kadın, hayatını tamamen değiştirecek bir mühendise aşık oluyor.


Mercury 13 ise belgesel olarak Netflix'teki yerini alacak. 1961 yılında astronot olmak için çalışan kadınların hiçbir şekilde astronot seçilmemesi üzerine gelişen olayları aktaracak. Belgesel 20 Nisan tarihinden itibaren gösterime giriyor.


Şahsen beni en çok meraklandıran yapım Nightflyers. George R.R. Martin'in kısa romanından uyarlanacak olan dizi, uzaylılarla iletişim kurmak isteyen ve bu uğurda yolculuğa çıkan 8 bilim insanı ve bir telepati uzmanının yaşadıklarını anlatacak.