Vitriol: Yeni Çağın Şafağı (Bilim Kurgu / Öneri)

Uzun zamandır bir kitap önerisinde bulunmamıştık. Geçtiğimiz günlerde Vitriol: Yeni Çağın Şafağı diye bir kitap piyasaya çıktı. Arda Öngören ve Berk Yüksel'in kaleminden çıkan kitap, Altın Kitaplar tarafından piyasaya sürüldü.

Vitriol, geçmiş ve gelecekte yaşanan 6 hikayeyi içinde barındırıyor ve bu hikayeler inanılmaz derecede merak uyandırıcı. Bilim kurgu hikayeleri seven, uzaya ve tarihe meraklı herkesin severek okuyabileceği sayılı kitaplardan biri.

Bilim kurgu romanları hakkında Türk yazarlara bir önyargım her zaman olmuştur. Ancak devamı da gelecek olan bu kitapla beraber, kitabın iki yazarının da müthiş iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Kısacası uzaya, bilime ve bilim kurguya meraklıysanız kitabı okuyun. Okuması da oldukça kolay, akıcı dille yazılmış bir eser. Fiyatı da oldukça uygun.

Okuyan varsa ayrıca yorumlarını da bekliyoruz. 

http://www.dr.com.tr/kitap/vitriol-yeni-cagin-safagi/arda-ongoren/edebiyat/roman/bilim-kurgu/urunno=0000000641921?gclid=CN6yhtjfgsYCFdQZtAode04AjQ

http://www.kitapyurdu.com/kitap/vitriol--yeni-cagin-safagi/365585.html&filter_name=vitriol

Tanıtım Bülteninden;

Uzayı bükerseniz zaman eğrilir... ve kâinat önünüzde eğilir... Çok uzak olmayan bir gelecekte insanoğlu kozmosta aslında zamanın olmadığını keşfetmiş, madde yeniden tanımlanmış ve ona hükmedilmeye başlanmıştır. Artık galaksiler arası yolculuklar ve geçmişe dönmek mümkün görünmektedir. Bu keşif Alfa-Omega adı verilen bir projeyi hayata geçirir. Alanlarında gezegenin en yetenekli insanlarından oluşan ekipler insanlığın başlangıcından ve hatta öncesinden gelen kadim gelenekler ile ezoterik öğretilerin kaynaklarını, başka yaşamların olduğu yıldızlardaki öğretileri ve kardeşlik örgütleri ile tarihsel bağlarını, kısaca “hakikati” bulma yolculuğuna çıkarlar. Fakat “hakikatin” ne olabileceği hakkında hiçbir fikirleri olmadan çıktıkları bu yolculuk onları ne bizim tahmin edebileceğimiz bir geleceğe, ne de onların arzu ettikleri bir geçmişe götürecektir. Vitriol - Yeni Çağın Şafağı’nı bir solukta okurken, ezelden beridir sorduğumuz “Nereden geldik, nereye gidiyoruz?” sorusunun cevabını ve kötü ile iyinin, siyah ile beyazın, karanlık ile ışığın ebedi savaşını sayfaların arasında bulacaksınız. Bir bilgenin de söylediği gibi, hakikat aramakla bulunmaz belki ama onu yine de ancak arayanlar bulur...