Türkler Uzayda (Karikatür)

Neredeyse her gün haberlerde uzayla ilgili yeni bir gelişme ve keşif duyarız. Bu gelişme ve keşiflerin çoğu Amerika, Rusya, Çin, Japonya gibi ülkelerden gelir. Bu ülkelerin dışındaki birkaç ülke ise parça üretimi, küçük çaplı uydu üretimi, deneyler ve bir şekilde kendilerini uzay yarışının içine sokmaya çalışır.

Ülkemiz ne yazıkki bu gelişmelerin ve araştırmaların biraz dışında kaldı. Yıllarca ülkemiz uzay bilimiyle ilgili bir tutum yada proje sergileyemedi. Bugünlerde durum biraz değişmiş gözükse de, henüz istenilen seviyelere gelebilmiş değiliz.

Ancak uzayın mizah yanını çok iyi yaptığımız kesin. Yıllardır uzay teknolojisinde geri olduğumuzu bilmemizden midir yoksa uzayı kendimize çok uzak gördüğümüzde mi bilinmez bir şekilde kendimizle alay etmesini iyi biliriz.

Bende sizlere uzaya gitseydik olabilecekler adına hazırlanmış karikatürlerden birkaç tane paylaşmak istedim. Devamı gelecektir. Umarım beğenirsiniz.

Telif hakkı nedeniyle kaldırılmasını istediğiniz karikatürü lütfen "iletişim" bölümünden bana bildirin. Anında işlem yapacağım.

Hiç yorum yok